Z jakimi kosztami wiąże się import samochodu z USA do Polski?
Ile kosztuje sprowadzenie samochodu z USA do Polski? Pomijając koszt zakupu pojazdu, trzeba przygotować się na koszty związane z przystąpieniem do licytacji pojazdu, opłaty celno-skarbowe, opłaty związane z transportem auta do Polski oraz prowizją dla pośrednika. Co więcej, dochodzą jeszcze koszty dostosowania samochodu do jazdy po europejskich drogach. Sprawdź orientacyjne koszty sprowadzenia samochodu z USA.
Ile trzeba zapłacić za auto kupione w USA?
Pojazdy oferowane na amerykańskich portalach aukcyjnych kuszą niską ceną oraz świetnym wyposażeniem. W Ameryce Północnej możemy kupić nie tylko klasyki tamtejszej motoryzacji i pojazdy zabytkowe, ale także nowoczesne auta, które nie są dostępne na europejskim rynku. Odrębną kategorię pojazdów stanowią auta dostępne w lepszym standardzie wyposażenia niż te dedykowane na europejski rynek. Niskie ceny kuszą, co sprawia, że import aut z USA cieszy się od kilku lat dużą popularnością. Importem aut z USA zajmuje się np. firma JankesCar, która zapewnia kompleksową, fachową obsługę każdego zlecenia.
Ceny zakupu stosunkowo młodych aut o niewielkim przebiegu, są dość zróżnicowane. Za pojazd ze średniej półki cenowej na amerykańskim portalu sprzedażowym trzeba zapłacić 20 000-30 000 dolarów. To korzystna cena, jednak znajdziemy także sporo tańsze i droższe samochody, motocykle i inne pojazdy np. kłady, których zakup na aukcji w USA jest naprawdę opłacalny. Do ceny samochodu musimy doliczyć:
prowizję aukcyjną, która wynosi średnio kilkaset dolarów,
akcyzę w wysokości 3,1% dla pojazdów o pojemności silnika do 2.0L oraz 18,6% dla pojazdów o pojemności silnika powyżej 2.0L,
podatek VAT, który wynosi 19% w przypadku odprawy celnej w Niemczech lub 23% w przypadku odprawy celnej w Polsce,
cło, które dla samochodu osobowego wynosi 10% wartości pojazdu,
opłaty dla pośrednika,
opłaty związane z transportem pojazdu.
Dodatkowe koszty uwzględniają m.in. przystosowanie samochodu do jazdy po europejskich drogach i są zależne od zakresu niezbędnych do wykonania modyfikacji, a także koniecznych napraw, bo auta w wyjątkowo niskich cenach są autami w mniejszym lub większym stopniu uszkodzonymi.
Jak kupić auto w USA?
Chcąc uniknąć skutkujących poważnymi problemami błędów, warto powierzyć import auta z USA doświadczonemu pośrednikowi, który nie tylko doskonale zna obowiązujące w USA przepisy, ale także zajmie się wszystkimi formalnościami, które są związane ze sprawdzeniem pojazdu przed jego zakupem, transportem, a także opłatami celno-skarbowymi. To najlepsza z dostępnych opcji, która pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a także uniknąć zbędnego stresu. Doświadczony pośrednik służy radą i doświadczeniem już na etapie wyboru samochodu, co także jest bardzo ważne, bo pozwala uniknąć zakupu auta, które nie spełni naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana