Na czym polega program „Mój elektryk”?

Samochód elektryczny jest coraz chętniej wybieraną opcją przez wiele osób. Obecnie można skorzystać z programu, który pozwala uzyskać część środków na zakup auta zasilanego elektrycznie. Jest to program „Mój elektryk”. Na czym dokładnie polega oraz kto może z niego skorzystać? Czy obejmuje każdy samochód elektryczny? Przekonajmy się.
W jakim celu stworzono program „Mój elektryk”?
Rządowy program „Mój elektryk” został stworzony z myślą o ochronie środowiska i redukcji szkodliwych spalin. Aby zachęcić do użytkowania tego rodzaju pojazdów szerokie grono kierowców, oferowana jest rządowa dopłata do zakupu samochodu elektrycznego. Skorzystać mogą z niej zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa. Dodatkowe środki można uzyskać na zakup oraz leasing. Kwoty, które można otrzymać są różne. W przypadku osób fizycznych kwota ta nie przekracza 19 000 zł, z kolei przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie finansowe maksymalnie do 70 000 zł. Szeroki wybór pojazdów elektrycznych objętych programem „Mój elektryk” znajdziemy w ofercie autoryzowanego dealera SERES autoryzowanego dealera SERES Auto Krak.
Na jakie samochody można otrzymać dofinansowanie?
Chcąc uzyskać dopłatę do elektryka trzeba mieć na uwadze, że dotyczy tylko samochodów spełniających określone wymagania. Przede wszystkim pojazd musi być w pełni elektryczny, czyli zeroemisyjny. Oznacza to, że nie otrzymamy dofinansowania w przypadku chęci zakupu samochodu hybrydowego. Co więcej, auto powinno być fabrycznie nowe. Dlatego wybór może okazać się dość trudny oraz ograniczony. Jednak trzeba mieć na uwadze, że oferta w stale się powiększa.
Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?
Aby otrzymać dofinansowanie na zakup samochodu elektrycznego, należy wypełnić odpowiedni wniosek. Można zrobić to samodzielnie bądź skorzystać ze wsparcia sprzedawców posiadających w swojej ofercie samochody elektryczne. Pomogą przebrnąć przez niezbędne formalności, a także wybrać odpowiedni dla nas i naszych potrzeb model samochodu. Po otrzymaniu zgody i dotacji od Banku Ochrony Środowiska następuje podpisanie umowy sprzedażowej bądź leasingowej oraz dotacyjnej. Końcowy etap to przekazanie pojazdu nowemu użytkownikowi. Kierowca, który otrzyma dotacje na samochód elektryczny, musi zarejestrować go na terytorium Polski i ubezpieczyć.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Pimag Biuro Rachunkowe
Rachunkowość - usługi
woj. dolnośląskie50-243 Wrocław, Władysława Łokietka 4 lok. 2
-
Progress Sp. z o.o.
Rachunkowość - usługi
woj. mazowieckie05-825 Grodzisk Mazowiecki, Sienkiewicza 2 lok. 8